Nic co korpo, nie jest nam obce!
Pracowaliśmy w korporacji i wiele nas to nauczyło. Postanowiliśmy przekuć nasze doświadczenia w praktyczne rozwiązania.
Co robimy?
Uczymy skutecznego rozwiązywania problemów za pomocą autorskiej metody KANTAN WAY.
Tak, jest sposób na problemy. Ale uwaga, one nigdy nie znikną. Okazuje się, że złota rybka nie działa, co potwierdzają badania naukowe. My jednak mamy narzędzia, które stworzyliśmy w oparciu o nasze doświadczenia zawodowe i jednocześnie rezultaty na ścieżce transformacji „od frustracji do działania”.
Polak, który nie narzeka?
Nasza przygoda z zawodowym rozwiązywaniem problemów zaczęła się w świecie korporacji. Obecnie prowadzimy własne biznesy, działamy wolontariacko, a teraz jeszcze nadszedł kryzys z powodu pandemii… czyli mamy sporo problemów. Jednak mamy się dobrze i wiemy co robić.


Metoda KANTAN WAY to połączenie 2 wymiarów:
- narzędzia łatwe do zastosowania
- trening motywacji osobistej

To nie brak problemów, a umiejętność ich rozwiązywania zwiększa satysfakcję z pracy zawodowej!
Podejście KANTAN WAY jest sposobem na całościowy rozwój wewnętrznego potencjału, aby stać się osobą, która chce i potrafi rozwiązywać problemy. Taka postawa skutecznie redukuje stres i frustrację, a także pomaga pozytywnie wyróżnić się w miejscu pracy. Stworzyliśmy to miejsce, aby móc dzielić się z TOBĄ naszą wiedzą i doświadczeniami w zakresie systematycznego rozwiązywania problemów oraz wspierać TWÓJ rozwój osobisty.
Zapraszamy CIĘ do współpracy – rozwijaj się zawodowo poprzez:

Praktyczne kursy on-line

Treści edukacyjne

Skuteczne narzędzia

Mentoring i społeczność
Dlaczego to robimy?
Praca zawodowa w korporacji, gdzie rozwiązywanie problemów to chleb powszedni, zajęła nam w sumie 13 lat. Co robiliśmy? Jak każdy korpo-człowiek, mamy poczucie, że zajmowaliśmy się w tym czasie dosłownie WSZYSTKIM ;). W naszym przypadku oznacza to doświadczenie jako: pracownik Service Desk’u, Księgowy, Koordynator Szkoleń, Team Leader, Specjalista ds. Zarządzania Wiedzą, Specjalista ds. Lean Management, Project Manager, Trener i Mentor. Obecnie, korzystając z doświadczeń pracy korporacyjnej, rozwijamy swoje biznesy, jesteśmy konsultantami dla MŚP w zakresie usprawniania procesów, prowadzimy szkolenia i projekty, a także działamy wolontariacko. Cóż, ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że poza korporacją też jest chaos i mnóstwo problemów.
Trawa poza korpo nie jest bardziej zielona!
Rozwiązywanie Problemów (Problem Solving) zaczyna być ważną i pilną dziedziną w korporacji, a także poza nią. Według World Economic Forum, kompleksowe rozwiązywanie problemów będzie najbardziej wymaganą umiejętnością w nadchodzącym czasie. Istnieją już koncepcje i metody, które uczą systemowego podejścia do tego zagadnienia. Jednak z naszych doświadczeń wypływa wniosek, że koncentrują się one głównie na tzw. stronie technicznej, co powoduje, że są mało skuteczne lub nawet nie działają wcale. I to jest… problem, duży problem, a także źródło frustracji dla pracowników, klientów i dostawców. Oczywiście metody, narzędzia i projekty nie są złe, ale czegoś im stanowczo brakuje.
Dlaczego to robimy inaczej?
Pracując w różnych korporacjach, zajmowaliśmy się usprawnianiem procesów w ramach tzw. podejścia Continuous Improvement (Ciągłe Doskonalenie), czyli połączenia metod Kaizen, Lean Management i Six Sigma. Pochwalimy się odrobinę, że posiadamy certyfikaty Six Sigma Green Belt, a także ukończyliśmy szkolenia w zakresie Lean Management, Lean Leadership oraz Project Management. Korzystając z tej wiedzy, poprowadziliśmy również wiele projektów usprawnieniowych. Jednak naszą uwagę zawsze najbardziej przyciągały nie metody i narzędzia, ale japoński sposób myślenia, stojący za nimi. Osobiście uważamy, że to filozofia Kaizen, czyli metoda małych kroków, jako ta najbardziej pierwotna w tej dziedzinie, powinna być fundamentem skutecznego rozwoju pracownika w korporacji, nastawionej na usprawnianie. I to właśnie zasady tej filozofii stanowiły punkt wyjścia do stworzenia naszej autorskiej koncepcji rozwiązywania problemów. Niemniej jednak mądre zasady to jeszcze nie wszystko.Nie ma firmy bez ludzi…
Dla niektórych wciąż odkrywczym faktem jest stwierdzenie, że to nie firmy mają problemy, ale ludzie. To człowiek zauważa dany problem, przeżywa go i jednocześnie to on może go rozwiązać. I stanie się tak, jeśli ma taką możliwość, czyli wie co robić, jak to robić, a także jest do tego wewnętrznie przekonany. I w tym momencie z naszych rozmów wyłoniła się metoda KANTAN WAY. Kantan po japońsku oznacza łatwy, a way oznacza m.in. sposób, czyli w wolnym tłumaczeniu stworzyliśmy „łatwy sposób na rozwiązywanie problemów”. KANTAN WAY zawiera w sobie dwa ważne wymiary: jest to bardzo konkretne narzędzie do systematycznego rozwiązywania problemów, jak również transformacja osobista, aby pozostać autentycznie zmotywowanym w swoim działaniu. Dopiero synergia tych dwóch obszarów przynosi oczekiwany efekt.
Podejście KANTAN WAY powstało na podstawie naszego doświadczenia i sposobów, które działają. Jesteśmy głęboko przekonani, że rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów jest warte TWOJEJ uwagi i trudu, bo nie tylko praca, ale całe życie stają się po prostu łatwiejsze.Poznaj naszego trenera KANTAN WAY

Ewa Piechula-Popiołek
Kierownik Projektu
& Trener Biznesowy
Ewa ma ponad 8-letnie doświadczenie w projektach optymalizacyjnych i szkoleniach z zakresu ciągłego doskonalenia w BPO i SCC (głównie F&A i HR). Lubi pracować z ludźmi, analizować dane i rozwiązywać problemy. W trakcie swojej kariery zawodowej miała okazję zdobywać doświadczenie w zarządzaniu projektami, optymalizacji procesów, prowadzeniu szkoleń z zakresu Kaizen i komunikacji oraz w zarządzaniu wiedzą w 5 korporacjach. Wcześniej pracowała jako doradca zawodowy i trener w zakresie poszukiwania pracy. Ewa wielokrotnie udzielała się w projektach CSR, a obecnie jest koordynatorem i trenerem w Fundacji „Zwycięzcy”, która wspiera rozwój młodzieży.
Ewa jest mocno przekonana, że:
- Nie ma podziału na dobro i zło - nasze wybory niech będą "życiodajne"
- Swoją karierę zawodową najlepiej jest oprzeć o wartości i mocne strony
- Powinniśmy żyć zgodnie ze swoim sercem ponad wszystko